Na zagranicznym rachunku też powstają różnice kursowe
- Prowadzę działalność gospodarczą. Często wyjeżdżam do Francji, aby tam wykonywać usługi budowlane. Dla wygody otworzyłem konto w Paryżu i na to konto wpływają przychody firmy oraz z niego pokrywane są bieżące wydatki (te ponoszone na terenie Francji). Nie dochodzi tu zatem do zamiany euro na złotówki. Jednak dla celów podatkowych w księdze przychodów i rozchodów muszą być wykazywane wszystkie kwoty w przeliczeniu na złote. Jaki kurs należy stosować w momencie wpływu przychodu na konto francuskie, a jaki w momencie płatności dokonywanych za pomocą tego konta? - pyta czytelnik DF.
Według kursu średniego NBPSposób przeliczania przychodów w walucie na złote reguluje art. 14 ust. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ( updof). Zgodnie z nim przychody w walutach obcych przelicza się na złote według kursów średnich z dnia uzyskania...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta