Mistrz San Antonio

16 czerwca 2007 | Sport | MC
źródło: Nieznane

NBA Mistrz San Antonio Najlepszą drużyną ligi po raz czwarty zostali San Antonio Spurs. Przesądziła o tym wyjazdowa wygrana z Cleveland Cavaliers 83:82. Na MVP finałów wybrano Francuza Tony'ego Parkera

Spurs są finalistą skutecznym. Jeśli już grają o najwyższe zaszczyty, to zwyciężają. Tak było także w 1999, 2003 i 2005 roku.

Z czterema tytułami zbliżyli się do największych ekip, wielokrotnych mistrzów NBA - Chicago Bulls, Los Angeles Lakers i Boston Celtics. To zwycięstwo Spurs było najbardziej przekonywujące - wygrali rywalizację do zera, co ostatnio miało miejsce w 2002 roku (LA Lakers - New Jersey Nets 4-0).

Wynik ostatniego spotkania jest trochę mylący, gdyż zwycięstwo Spurs nie było zagrożone. Tylko na początku czwartej kwarty, gdy kawaleryjska szarża Cleveland, przy niemocy w ataku rywali (ponad 5 minut bez punktu), dała gospodarzom prowadzenie 63:60, można było myśleć o niespodziance.

W tym momencie znakomicie zagrał Manu Ginobili, który na różne sposoby zdobył w końcówce spotkania 13 ze swoich 27 punktów. Gospodarzy poderwał do walki ich...