Wypowiedzenie można wysłać listem, a nawet faksem
Oświadczenie o wypowiedzeniu umowy o pracę wywołuje skutek prawny w chwili, gdy doszło do drugiej osoby w taki sposób, że mogła się zapoznać z jego treścią. Zgodnie z art. 60 kodeksu cywilnego pracodawca może wyrazić swój zamiar co do wypowiedzenia czy rozwiązania stosunku pracy przez każde zachowanie, które ujawnia jego wolę w sposób dostatecznie wyraźny. Co prawda - w świetle art. 30 § 3 kodeksu pracy - jego wypowiedzenie powinno nastąpić na piśmie. Nie jest to jednak warunek niezbędny dla skuteczności oświadczenia. Złożone inaczej również jest skuteczne.
Osobiście w firmieNajczęściej do wręczenia wypowiedzenia dochodzi w siedzibie firmy. Nie jest to miły moment dla pracownika, jednak z reguły przyjmuje on do wiadomości ten fakt i związane z nim konsekwencje prawne. Czasem jednak dochodzi do dramatycznych sytuacji. Bywa, że zwalniany niszczy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta