Dwa oblicza współczucia
Prezydent Clinton zawetował ustawę Kongresu zakazującą dokonywania aborcji w przypadku zaawansowanej ciąży. Niedawno Watykan w ostrych słowach potępił amerykańskiego prezydenta za tę decyzję i określił ją jako "haniebną".
Dwa oblicza współczucia
Twarze lekarzy z Rush Presbiterian Hospital w Chicago wykrzywia grymas niesmaku. Zabieg ten wykonuje się, gdy płód ma ponad 20 tygodni, czyli kiedy w łonie kobiety żyje już w pełni ukształtowany mały człowiek. Przedwczesny poród wywołuje lekarz. Gdy dziecko częściowo opuści łono matki, szczypcami chirurgicznymi łamie się jego kark. Głowa zostaje oddzielona od tułowia. Chodzi oto, aby nie zniszczyć mózgu, który jest później używany do eksperymentów medycznych.
27 marca amerykański parlament postanowił zdelegalizować dokonywanie aborcji metodą częściowego porodu. 10 kwietnia prezydent Clinton zawetował ustawę Kongresu.
Dobro matki i eksperymentów
Jak podał dziennik "The Wall Street Journal", ogłaszając swą decyzję Clinton pojawił się w Białym Domu w gronie pięciu kobiet, które poddały się aborcji dokonanej metodą częściowego porodu. Prezydent oświadczył, że z możliwości wyboru tej formy aborcji skorzysta wprawdzie niewielka grupa rodzin, jednak zabieg ten "potencjalnie ocali (ich) życie, a na pewno zdrowie". Kobiety...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta