Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jaka ma być telewizja publiczna

05 czerwca 1996 | Media, Internet | PK

Konflikt we France Television

Jaka ma być telewizja publiczna

Piotr Kasznia

Konflikt we francuskiej telewizji publicznej France Television (która skupia cztery stacje: France 2, France 3, francusko-niemiecką Arte i telewizję pedagogiczną "La Cinquieme") na tle niebywale wysokich zarobków niektórych znanych dziennikarzy zakończył się 31 maja dymisją jej dyrektora naczelnego Jeana-Pierre'aElkabbacha, mianowanego na to stanowisko na trzy lata w grudniu 1993 roku.

Paradoks (ale tylko pozorny) polega na tym, że to sam Elkabbach wywołał konflikt ogłaszając publicznie w ub. miesiącu, że zamierza zrewidować "astronomiczne kontrakty" zawarte z niektórymi dziennikarzami. Chodziło zwłaszcza o Jeana-Luca Delarue, prowadzącego popularny cotygodniowy program typu "talk show" na France 2 "O tym trzeba dyskutować". Otóż problem polega na tym, że Delarue nie tylko prowadzi ten program, ale jest także jego wyłącznym producentem. Dochody Delarue'ajako dziennikarza i jako producenta wyniosły w ub. r. 7 mln dolarów! Były więc nie tylko ok. 90 razy wyższe niż przeciętna pensja dziennikarza we France Television, ale także wiele razy wyższa niż np. roczne pensje dyrektorów naczelnych największych francuskich firm przemysłowych. Elkabbach zażądał powołania specjalnej komisji, która miałaby...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 772

Spis treści
Zamów abonament