Zakończenie przerwy trzeba zgłosić w terminie
Prowadzę działalność gospodarczą – wynajem pokoi. Rozliczam się w formie karty podatkowej. 30 czerwca zgłosiłem zakończenie przerwy w działalności, jednocześnie wskazując 1 lipca jako datę podjęcia działalności po przerwie. Moim zdaniem dochowałem terminu określonego w art. 34 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym. Innego zdania jest urząd skarbowy. Kto ma rację?
Z art. 34 ust. 1 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym wynika, że w przypadku zgłoszenia przez podatnika przerwy w prowadzeniu działalności w danym roku podatkowym nie pobiera się podatku opłacanego w formie karty podatkowej za cały okres przerwy trwającej nieprzerwanie co najmniej dziesięć dni w wysokości 1/30 miesięcznej należności za każdy dzień przerwy, jeżeli podatnik zawiadomi o tej przerwie najpóźniej w dniu jej rozpoczęcia i w dniu poprzedzającym dzień jej zakończenia.
Od tej zasady jest wyjątek. Wynika...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta