Prasa na ekranie
Polskie gazety w Internecie
Prasa na ekranie
Michał Janowski
Entuzjaści Internetu z optymizmem patrzą w przyszłość. Twierdzą oni, że wkrótce sieci komputerowe dokonają wielkich zmian w naszym codziennym życiu. Za pośrednictwem komputerowej sieci będziemy mogli robić zakupy, oglądać wybrane programy telewizyjne i filmy, dokonywać operacji bankowych -- wszystko to bez wychodzenia z domu. Nie będzie potrzeby chodzenia do kiosku: gazety i serwisy informacyjne przeniosą się na ekrany. Dzisiaj jednak nie ma w Internecie gazet, które mogłyby zastąpić swoje papierowe pierwowzory.
Większość pism prezentuje w Internecie tylko część tego, co zawierają wydania papierowe. Prezentacja ma najczęściej formę tekstową. Szybkość połączeń i możliwości domowych komputerów wciąż nie wystarczają na szybkie przesyłanie danych graficznych. Oglądanie internetowej strony ze zdjęciami i grafiką wymaga wiele cierpliwości. Zanim obrazek pojawi się na ekranie, mija kilka -- kilkanaście sekund. Nie przypomina to w niczym swobodnego przeglądania gazety czy kartkowania czasopisma. Zaletą internetowych gazet jest możliwość zapisu wszystkich połączeń, jakich dokonują internetowi czytelnicy. Dzięki temu wiadomo dokładnie, ile osób czyta elektroniczną wersję pisma. Podawanie tych informacji stało się w Internecie niemal regułą. Wiele internetowych stron wita komunikatami w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta