Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Myśleć muszą ludzie, nie komputery

11 stycznia 1997 | Moje Pieniądze | KM

Zamieszanie wokół zmiany numerów kont w PKO BP

Myśleć muszą ludzie, nie komputery

PKO BP zdecydowało się przeprowadzić jednocześnie zmianę numeru kont i wprowadzić nowy system oprogramowania o nazwie Zorba. Skutki są opłakane. Przedstawiamy sposoby, jakimi poszkodowani klienci tego banku mogą dochodzić swoich praw. Informujemy też, co znaczą długie rzędy cyfr w naszych nowych numerach kont.

Zmiany numerów kont wynikły z wprowadzenia tzw. zunifikowanych kont, dostosowanych do wymogów europejskich i obejmują wszystkie konta w bankach. Zmiany wprowadzane są na polecenie NBP. Co kryje się za nowymi numerami?

Z nami te numery

Załóżmy, że ktoś miał dotychczas numer konta 1528-120130-170-4. Ten numer oznaczał, że klient ma rachunek w II oddziale PKO BP, o czym świadczył początkowy człon rachunku -- 1528. Druga część, czyli 120130, to indywidualny numer klienta. Oznaczenie 170-4 symbolizowało rachunek bieżący.

Po zmianach numer wygląda następująco: 10201026-120130-270-41-111. Jak widać numer rachunku wyraźnie się wydłużył, ale to co klient ma naprawdę pamiętać to jego numer indywidualny, czyli człon środkowy, który w naszym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 964

Spis treści
Zamów abonament