Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

04 marca 2010 | Ekonomia | Dział ekonomiczy

GOSPODARKA

  • Uporządkowanie systemu emerytalnego wymaga m.in., aby zachęcić Polaków do dłuższej pracy. Polityka prorodzinna powinna być bardziej efektywna, a koszty zarządzania funduszami emerytalnymi niższe – uważa minister pracy Jolanta Fedak. – Polacy przechodzą na emeryturę średnio w wieku 58 lat, czyli poniżej granicy ustawowej. Zmiany w systemie emerytalnym powinny zachęcić ich do dłuższej pracy – powiedziała Fedak.

—a.k., pap

  • Kryzys ekonomiczny wymusza zmiany w systemach emerytalnych w Europie. Są one konieczne także z powodu zmian demograficznych – wynika z raportu Międzynarodowego Stowarzyszenia Zabezpieczenia Społecznego. W ciągu 50 lat z powodu starzenia się społeczeństw na systemy ubezpieczeń potrzebnych będzie dodatkowo ok. 5 proc. PKB, a teraz są to koszty nawet 30 proc. PKB. – Kryzys potwierdził ogromną wartość zabezpieczenia społecznego jako przeciwwagi dla zawirowań na rynku pracy. Istnieje potrzeba ponownego określenia roli i zakresu funkcjonowania wielu poszczególnych systemów zabezpieczenia społecznego – uważa Hans Horst Konkolewsky, sekretarz generalny ISSA. W Warszawie trwa trzydniowe europejskie spotkanie ISSE.

—aft

  • Wskaźnik Rynku Pracy, informujący z wyprzedzeniem o zmianach bezrobocia, w lutym nie zmienił swej wartości w porównaniu ze
  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8564

Spis treści
Zamów abonament