Kieszonkowe za pracę na własnym notebooku
Brak stosownego zapisu w umowie o wykorzystywaniu przez pracownika swojego sprzętu do celów służbowych nie pozbawia go prawa do zwrotu kosztów jego użytkowania
Co w sytuacji, kiedy pracownik wykorzystuje własny sprzęt (narzędzia) do wykonywania obowiązków służbowych, a nie dostaje od pracodawcy ekwiwalentu za jego wykorzystywanie?
Niejednokrotnie przecież dochodzi do sytuacji, w których szef niejako „wymusza” na pracowniku korzystanie z własnego sprzętu. Na przykład gdy obiecuje, że zakupi pracownikowi przenośny komputer, który jest niezbędny do wykonywania powierzanych mu obowiązków, co jednak nie następuje do końca trwania angażu.
Zatrudniony, chcąc należycie wywiązać się z powierzanych mu obowiązków, musi wtedy korzystać z własnego komputera. Czy w takiej sytuacji po rozwiązaniu umowy o pracę może dochodzić wypłaty ekwiwalentu?
W kodeksie pracy brak jest przepisów, które regulowałyby bezpośrednio obowiązek wypłaty pracownikowi ekwiwalentu za wykorzystywanie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta