Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kupno Cukrowni Kętrzyn

02 grudnia 1996 | Ekonomia | IT

Rolimpex SA

Kupno Cukrowni Kętrzyn

W październiku Rolimpex SA podpisał umowę przedwstępną kupna od Skarbu Państwa, reprezentowanego przez wojewodę olsztyńskiego, PP Cukrowni Kętrzyn. Cukrownia zostanie kupiona za długi. Ogółem wynoszą one ponad 12 mln zł (z odsetkami) i przekroczyły wartość przedsiębiorstwa (księgowa wynosi poniżej 10 mln zł) .

Rolimpex SA dzierżawi cukrownię od kwietnia 1995 r. , dzięki czemu firma zatrudniająca 239 osób (wczasie kampanii -- pół tysiąca) nie zalega ze składkami ZUS, podatkiem dochodowym i VAT. Rolimpex SA jest też jednym z największych wierzycieli cukrowni (wielkość wierzytelności -- ponad 3 mln zł) .

Umowa przewiduje, że akt przejęcia własności nastąpi do 15 grudnia. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że przekazanie cukrowni Rolimpeksowi nastąpi do 31 grudnia br. , ze względu na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 928

Spis treści
Zamów abonament