Magister prawa po trzech latach? Czemu nie!
Lekarz-prawnik będzie lepiej reprezentował poszkodowanego pacjenta niż wykształcony w tradycyjny sposób prawnik. Podobnie jak inżynier prawnik będzie dysponował lepszą fachową wiedzą w sporze budowlanym – pisze radca prawny.
Święte oburzenie panuje wśród prawników. Minister nauki i szkolnictwa wyższego zasugerowała, że dla zdobycia tytułu magistra prawa wystarczą studia drugiego stopnia. Wykonywanie zawodów zaufania społecznego, dla których odbyli wieloletnie studia, ma być możliwe po dwóch lub trzech latach studiów dla bakałarzy z licencjatem innych studiów.
Dobry prawnik
W coraz bardziej złożonym świecie spotykamy się ze skomplikowanymi poznawczo, technicznie czy ekonomicznie zjawiskami, które podlegają regulacji prawnej, ale opisują je inne nauki. Zdarza się, że formułowanie odpowiednich pytań do biegłego czy postanowień w bardziej skomplikowanej umowie wymaga wiedzy, której nie dadzą, bo nie mogą dać, najlepsze nawet studia prawnicze.
Uzyskana podczas studiów pierwszego stopnia czy inżynierskich wiedza w zakresie nauk ścisłych, przyrodniczych, medycznych, ekonomicznych, humanistycznych czy technicznych powinna być traktowana przez nas, prawników, jako szansa na podwyższenie jakości usług. Prawo tak głęboko weszło w różne aspekty działalności człowieka, że wiedza i znajomość nauk je opisujących staje się konieczna, by w sposób kompetentny uprawiać niektóre ze szczegółowych dziedzin prawa.
Lekarz-prawnik będzie lepiej reprezentował poszkodowanego pacjenta. Inżynier budownictwa-prawnik będzie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta