Kto zapłaci odszkodowanie za istotny błąd pełnomocnika firmy
Wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela mają ogromne znaczenie dla poszkodowanych, gdyż w przypadku ich zastosowania obowiązek odszkodowawczy obciąża sprawcę szkody
Wszelkie sprawy sądowe, jakie są prowadzone w praktyce gospodarowania – także MSP – oparte są na wymogach formalnych. Na przykład przekroczenie terminów wiąże się z negatywnymi konsekwencjami (zwykle finansowymi), kwestie dowodowe wymagają pracy, dbałości i staranności.
Pełnomocnicy procesowi są często pod presją czasu i wysokich oczekiwań co do efektu ich działań. Ustawodawca dobrze o tym wie i daleki jest od naiwnej wiary w ludzką nieomylność. Dlatego problem szkód nakazuje rozwiązywać poprzez zawieranie obowiązkowych ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej z tytułu zawinionych błędów w działaniu bądź zaniechaniu.
Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej zawodowej z jednej strony gwarantują poszkodowanym realność naprawienia ich szkody, z drugiej zaś stanowią rodzaj przepustki do wykonywania danej profesji. Oznacza to np., że bez uprzedniego zawarcia...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta