Pracownik ma wiedzieć o rekrutacji
Jeśli pracodawca nie informuje załogi o możliwości zatrudnienia w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy oraz o wolnych posadach, to naraża się na roszczenia odszkodowawcze.
Podstawową umową o pracę jest ta na czas nieokreślony. W konsekwencji szef powinien umożliwić podwładnemu z angażem terminowym ubieganie się o zmianę rodzaju umowy.
W przepisach unijnych...
Zgodnie z klauzulą 6 ust. 1 załącznika dyrektywy Rady 99/70/WE z 28 czerwca 1999 r. dotyczącej Porozumienia ramowego w sprawie pracy na czas określony, zawartego przez Europejską Unię Konfederacji Przemysłowych i Pracodawców (UNICE), Europejskie Centrum Przedsiębiorstw Publicznych (CEEP) oraz Europejską Konfederację Związków Zawodowych (ETUC) (Dz. Urz. WE L 175 z 10.07.1999) pracodawcy informują zatrudnionych na czas określony o wolnych miejscach w zakładzie, aby zapewnić, że będą oni mieć taką samą możliwość uzyskania pracy na czas nieokreślony jak inni podwładni. Informacji takich wolno udzielać w drodze ogólnych powiadomień umieszczanych w odpowiednim miejscu w przedsiębiorstwie.
Celem porozumienia jest poprawa warunków pracy na czas określony poprzez zagwarantowanie przestrzegania zasady niedyskryminacji oraz ustanowienie ram dla zapobiegania nadużyciom wynikającym z wykorzystywania kolejnych umów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta