„Burza” to tragedia wygnańców
Intrygującą sztukę Szekspira we Wrocławiu pokaże Krzysztof Garbaczewski.
Po sukcesie „Kronosa", inspirowanego intymnym dziennikiem Gombrowicza, Krzysztof Garbaczewski wystawia we wrocławskim Teatrze Polskim wespół ze scenografką Olą Wasilkowską „Burzę, która inspiruje wielu reżyserów, nie tylko teatralnych.
– Wrocław jest mocno obecny w tym, co robię – powiedział „Rz" reżyser. – W „Kronosie" przekroczyliśmy konwencjonalne granice pracy nad rolą. To był prywatny dziennik aktorów Polskiego. Bywam postrzegany jako reżyser, który kreuje chaos i zarządza nim. Teraz zaintrygowała mnie perspektywa wystawienia gotowego tekstu w całości. Inscenizowałem już klasykę, ale Szekspira nie. Podejmując pracę nad „Burzą" pomyślałem, że jest okazja do zmierzenia się z klasycznym arcydramatem. Część tekstu została przepisana, ale zasadniczo trzymamy się Szekspira. Wystawiam „Burzę" i cała gra polega na tym, co to znaczy.
Historia wypędzonego władcy Mediolanu dialoguje z Wrocławiem. Jego przeszłość...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta