Medicalgorithmics, amerykański sen
mój biznes | Polska firma, działająca w branży diagnostyki kardiologicznej w kilka lat wywalczyła trzecie miejsce w USA. Nadszedł czas na kolejne kraje.
maciej rudke
Medicalgorithmics to przykład start-upu, który dzięki innowacyjnemu produktowi powodującemu rewolucję w branży zmienił się w dojrzałą, ale wciąż szybko rozwijającą się firmę. Dzisiaj Medicalgorithmics czerpie ponad 90 proc. przychodów z USA, regularnie osiąga 60–70-proc. rentowność.
Zaczęło się od dźwięku
Spółka zajmuje się produkcją i sprzedażą systemów nazwanych Pocket ECG, służących do zdalnej diagnostyki pracy serca, która może być prowadzona nawet przez kilkadziesiąt dni. Urządzenie oparte na systemie operacyjnym Android przypomina telefon komórkowy. Zapisuje każde uderzenie serca, transmitując zapis w czasie rzeczywistym. Trafia on do centrum monitoringu EKG oraz lekarza.
Medicalgorithmics powstało w 2005 r. Wtedy Marek Dziubiński (doktorat na Wydziale Systemów Multimedialnych Politechniki Gdańskiej) na jednym ze szkoleń spotkał Marcina Szumowskiego (doktorat na Univeristy of Illinois z fizyki atmosfery). Dziubiński zajmował się wcześniej opracowywaniem nowych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta