30 czerwca 2015 | Sport | Krzysztof Rawa
Serena Williams, która w Londynie broni tytułu, jest już w drugiej rundzie.
źródło: AFP

Wimbledon. Na dobry początek sukces Urszuli Radwańskiej. Dzisiaj grają Agnieszka Radwańska i Magda Linette.

Pierwsze polskie zwycięstwo w Wimbledonie może nie będzie powszechnie opisywane, ale skoro Ula Radwańska w niecałą godzinę pokonała na korcie nr 7 Edinę Gallovits-Hall 6:2, 6:1, to nie ma na co narzekać.

Amerykanka (299. WTA) nie jest znana wielu kibicom tenisa, prawdę powiedziawszy, nie będzie też znana po Wimbledonie. Przyjechała do Londynu po 18 miesiącach przerwy w karierze, skorzystała z zamrożenia dawnego rankingu (109), szczęście dopisało, znalazła się w głównej drabince i można było wyrażać uzasadnione przypuszczenia, że grając z mocno obandażowanym prawym udem, nie do końca myślała o zwycięstwie, raczej o premii za start.

Oddać należy Polce, że przyczyniła się do takiej postawy rywalki – śmiało atakowała, łatwych punktów nie oddawała, w połowie meczu wynik był dla wszystkich oczywisty. Teraz na drodze młodszej z sióstr Radwańskich staje Samantha Stosur. Ten test będzie znacznie trudniejszy.