Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Angaż na sprawdzenie

20 sierpnia 2015 | Pomocnik. Prawo pracy
Okres wypowiedzenia umowy próbnej
źródło: Rzeczpospolita
Okres wypowiedzenia umowy próbnej

Pierwsze trzy miesiące współpracy mogą stanowić test dla obu stron. Przy nieudanej próbie podwładny może poddać się jej jeszcze raz, ale przy pracy innej rodzajowo.

Jeśli przedsiębiorca chce wypróbować podwładnego i przekonać się, czy sprosta jego oczekiwaniom, powinien zaproponować mu umowę na okres próbny. Jej celem jest przede wszystkim wypróbowanie umiejętności i przyuczenie podwładnego do wykonywania pracy, którą firma chce mu powierzyć. Często jest to jednak wzajemna próba. Pracownik ocenia bowiem zakład i warunki, jakie w nim panują, oraz porównuje swoje umiejętności z zakresem proponowanych obowiązków.

Trzy miesiące

Spośród pracowniczych kontraktów terminowych to jedyna umowa, w której strony są w znacznym stopniu ograniczone przez kodeks pracy co do ustalania okresu jej trwania. Maksymalnie można ją zawrzeć na trzy miesiące (ale może to być...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10222

Wydanie: 10222

Spis treści
Zamów abonament