Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mity CTO

28 lutego 1997 | Ekonomia | MG

Centralna Tabela Ofert

Mity CTO

Od 2 lat w środowisku związanym z obrotem papierami wartościowymi trwa dyskusja nad zasadami organizacji pozagiełdowego regulowanego obrotu papierami wartościowymi oraz formą i zakresem jego udziału w rynku kapitałowym. Od niespełna trzech miesięcy rezultaty dyskusji są weryfikowane przez praktykę obrotu, realizowanego za pośrednictwem Centralnej Tabeli Ofert. Spotkania z potencjalnymi emitentami notowanych na CTO papierów wartościowych, inwestorami, przedstawicielami banków, samorządu gospodarczego, a nawet maklerami dowodzą, że w krótkim okresie funkcjonowania wokół rynku pozagiełdowego narosło wiele mitów i nieporozumień przekraczających liczbę notowanych papierów wartościowych. Spróbuję rozsupłać te spośród nich, które najbardziej zniekształcają obraz rynku.

Mit I -- organizacja rynku CTO trwała zbyt długo

Nawet, jak na standardy europejskie, pozagiełdowy rynek regulowany w Polsce powstawał szybko. Od daty powołania CeTO SA do dnia rozpoczęcia notowań na rynku minęło mniej niż 11 miesięcy. Premierę europejskiego systemu EASDAQ, którą oddzieliło od pierwszego dnia obrotu na CTO zaledwie kilka dni, poprzedziły przygotowania trwające od kwietnia 1995 roku. Mimo różnicy potencjału finansowego, zaplecza organizacyjnego i doświadczenia organizatorów obu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1007

Spis treści
Zamów abonament