Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Testy i stresy

28 lutego 1997 | Moja Kariera | AG

Vademecum maturzysty

Testy i stresy

Oto dane z ostatnich egzaminów wstępnych. Kierunek informatyczny Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego -- na jedno miejsce 2, 5 kandydata, kierunek międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne -- 4 kandydatów, finanse i bankowość -- 5, 2. Mowa oczywiście o studiach dziennych, stacjonarnych. Z ok. 1200 osób, które zdały egzamin, przyjęto tylko 420, bowiem tyle wynosił limit miejsc na wszystkich kierunkach ekonomicznych WE-SUŁ.

Oznacza to, że szanse dostania się na te studia mają tylko najlepsi. Pozostali mogą, jeśli ich na to stać, studiować wieczorowo lub zaocznie.

Rady pani dziekan

- Jaka jest wiedza maturzystów o kierunku, który chcą studiować?

- Dobrze byłoby - mówi prof. dr hab. Danuta Duraj, prodziekan do spraw programowo-organizacyjnych WS-EUŁ- gdyby kandydaci wcześniej zapoznali się z kierunkami studiów na naszym wydziale. Obserwujemy bowiem, np. przy okazji dni otwartych oraz innych kontaktów z młodzieżą, że wiedza na ten temat jest znikoma. Maturzyści deklarują, że chcą studiować ekonomię, jednak gdy pytamy jaki kierunek na ogół nie umieją odpowiedzieć. Studia na naszym wydziale nie są łatwe i warto, by kandydaci zanim podejmą ryzyko egzaminu lepiej zdawali sobie z tego sprawę.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1007

Spis treści
Zamów abonament