Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rozkręca się wojna na pakiety

29 marca 2017 | Ekonomia
Operatorom i telewizjom kablowym przybywa abonentów korzystających z więcej niż jednej usługi
źródło: Rzeczpospolita
Operatorom i telewizjom kablowym przybywa abonentów korzystających z więcej niż jednej usługi

Operatorzy telekomunikacyjni i telewizje kablowe przekonują, że usługi wiązane to ich przyszłość w walce o klientów. Walczą szybkością internetu i ceną.

urszula Zielińska

Rośnie popularność pakietów usług dostawców telefonii, internetu i płatnej telewizji w Polsce. Można szacować, że w ub.r. skorzystało z takiej możliwości ponad 0,5 mln gospodarstw domowych.

Orange Polska przybyło w ub.r. 150 tys. abonentów usług stacjonarnych i komórkowych jednocześnie. W Grupie Cyfrowy Polsat wzrost był jeszcze większy: na taką ofertę zdecydowało się 285 tys. jej klientów. O zwyżkach mówią także UPC Polska i Netia.

A na Zachodzie bardziej

– Pakiety stają się głównym orężem walki na rynku telekomunikacyjnym i najbliższe lata operatorzy będą wykorzystywać głównie tego typu oferty w celu pozyskania klientów – mówi Michał Zawadzki, dyrektor marketingu i rozwoju biznesu segmentu klientów indywidualnych w Netii. – Nie znaczy to oczywiście, że zupełnie znikną oferty pojedynczych usług – zastrzega.

– Pakietyzacja jest jednym z najsilniejszych trendów widocznych na rynku mediów i telekomunikacji. Podyktowana jest poszukiwaniem nowych czynników wzrostu biznesu – mówi Olga Zomer, rzeczniczka Grupy Cyfrowy Polsat.

Zwraca uwagę, że w Europie Zachodniej widoczne jest znacznie większe niż w Polsce nasycenie rynku usługami zintegrowanymi. Ostatnie dane mówią, że na Zachodzie średnio ponad połowa rodzin zamawia usługi w pakietach. W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10712

Wydanie: 10712

Spis treści
Zamów abonament