Twarz, technologia, firmy FinTech
Nie jest właściwym pytanie, czy sektor FinTech wygra potyczkę z korporacjami finansowymi, tylko kiedy to nastąpi – pisze współzałożyciel i prezes zarządu firmy ICRA.
krzysztof dresler
Twarz to ta część ludzkiego ciała która jest ciągle odsłonięta, jakby powiedział Emmanuel Levinas – jest naga. Nikt z nas nigdy nie widział i nie zobaczy swojej twarzy. Możemy co najwyżej zobaczyć swoje odbicie w lustrze i na zdjęciu. Widzi się natomiast twarz drugiego człowieka. To kontakt z nim pozwala nam lepiej poznać siebie, o ile odwaga pozwala się na tego drugiego otworzyć.
Twarz każdego człowieka jest inna. Jest śladem człowieka jako osoby. W całych dziejach ludzkości, od samych jej początków do jej końca, nie było i nie będzie takiej twarzy jaką posiada konkretny człowiek. Twarz - określając tożsamość - daje wyraz własnej unikalności.
To, że twarz człowieka nie mówi nam wszystkiego, nie wynika tylko z niejasności jej rysów. W twarzy człowieka mieści się bowiem pewna tajemnica. Nie chcąc jej w pełni ujawniać – pod sztandarem skrywania intymności – człowiek przyjmuje pozy, zniekształcając swoją autentyczność. Dlaczego? Otóż człowiek chce czasem ukryć malujący się na twarzy lęk i wykorzystuje różne instrumenty, w tym technologię, aby sobie z nim radzić.
Strach
Szczególnie po 2007 roku na twarzach wielu finansistów zaczął...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta