Weil, Gotshal & Manges nie żałują czasu na pomoc pro bono
Mają swój udział w wystrzeleniu studenckiego satelity na orbitę Ziemi i organizacji akceleratora dla startupów, dbają o zabytki, doradzają skrzywdzonym, edukują studentów, pomagają chorym dzieciom. Oczywiście za darmo. Dorota Gajos-Kaniewska
Program pro bono jest ważną częścią działalności w tej globalnej firmie prawniczej. Każde biuro krajowe ma swój komitet koordynujący działania dobroczynne. Polskim komitetem kieruje emerytowany partner w Weil Roman Rewald, a w jego prace zaangażowany jest m.in. mec. Jerzy Bombczyński.
– Każdego roku komitety krajowe przedstawiają swoje dokonania centrali w Nowym Jorku. W warszawskim biurze Weil prawnicy nie mają obowiązku prowadzenia spraw pro bono czy angażowania się w działania dobroczynne, ale są do tego zachęcani sposobem uwzględniania godzin pro bono w corocznej ocenie pracy – mówi mec. Bombczyński.
Efekt? Prawnicy kancelarii aż 2832 godziny poświęcili na pomoc prawną dla potrzebujących.
Weil, Gotshal & Manges stale współpracuje z Centrum Pro Bono przy Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych. Pośredniczy ono między organizacjami pozarządowymi potrzebującymi profesjonalnej, lecz darmowej pomocy prawnej a kancelariami, które zgłosiły gotowość świadczenia takiej pomocy. W 2016 roku prawnicy z Weil pomogli w trzech takich sprawach. Adrian Augustyniak i Dagmara Michniewicz sporządzili analizę prawną ws. zgodności projektu nowelizacji ustawy o biopaliwach z dyrektywą RED II o odnawialnych źródłach energii dla INSPRO, czyli Instytutu Spraw Obywatelskich – fundacji badawczo-edukacyjnej non profit. W drugiej sprawie beneficjentem pomocy była Fundacja Pracowni Badań i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta