Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miliony na wspólne projekty biznesu i świata nauki

09 czerwca 2017 | Prawo w biznesie

Na kilkumilionowe dotacje mogą liczyć konsorcja składające się z jednostek naukowych i przedsiębiorców, które zgłoszą projekty B+R do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane od 18 września. Michał Kołtuniak

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju – instytucja, która odpowiada za realizację znacznej części programu „Inteligentny rozwój", ogłosiła konkurs na wspólne projekty naukowców i przedsiębiorców. Chodzi o przedsięwzięcia badawczo-rozwojowe, to jest takie, które obejmują badania przemysłowe i prace rozwojowe lub tylko te ostatnie. Co istotne, takie projekty muszą być przygotowane i realizowane przez konsorcja. Wymagana jest zatem współpraca sektora nauki oraz sektora przedsiębiorców. Żaden z nich, działając osobno, w tym konkursie nie ma szans na zdobycie dofinansowania. W myśl regulaminu konkursu, konsorcja muszą składać się z co najmniej jednej jednostki naukowej oraz co najmniej jednego przedsiębiorstwa.

Jeszcze precyzyjniej, na potrzeby tego konkursu, jednostka naukowa to organizacja prowadząca badania i upowszechniająca wiedzę, z zastrzeżeniem jednak, że nie może to być podmiot, którego wyłącznym celem jest rozpowszechnianie na szeroką skalę wyników prac B+R poprzez nauczanie, publikacje lub transfer wiedzy. Z kolei przedsiębiorstwo oznacza firmę w rozumieniu art. 1 załącznika nr 1 do unijnego rozporządzenia o pomocy publicznej (nr 651/2014). Zarówno przedsiębiorstwo jak i jednostka naukowa muszą być zarejestrowane oraz muszą prowadzić działalność na terytorium Polski.

Z drugiej strony w skład konsorcjum może wejść nie więcej niż pięć...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10771

Wydanie: 10771

Spis treści
Zamów abonament