Wciąż nie brakuje barier na drodze rozwoju gospodarki
Innowacje organizacyjne i technologiczne to warunek nie tylko rozwoju, ale również istnienia i przetrwania każdego biznesu – przekonywali uczestnicy redakcyjnej debaty poświęconej budowie mocnych polskich marek.
Zbigniew Lentowicz
Jak zbudować silną polską gospodarkę? Co przeszkadza w rozwoju mocnych rodzimych przedsiębiorstw i pobudzaniu inwestycji w nowe technologie? Na te pytania starali się odpowiedzieć przedstawiciele rządu i Kancelarii Prezydenta RP, eksperci i przedsiębiorcy uczestniczący w debacie „Rzeczpospolitej" „Biznes dla Polski. Budowa solidnej polskiej gospodarki i silnych polskich przedsiębiorstw w oparciu o innowacje, inwestycje, podatki i zatrudnienie".
Marcin Piasecki, moderujący dyskusję w imieniu redakcji, prowokacyjnie pytał, czy przypadkiem nie przesadzamy z hasłami wzywającymi przedsiębiorców do rozwijania technologii kosmicznych i ścigania się na innowacje, gdy impet rozwojowy firm blokują przede wszystkim już dawno zidentyfikowane bariery, takie jak niestabilność przepisów czy biurokracja. Czy warto na siłę rozwijać innowacyjne projekty? – dociekał.
Bez postępu trudno nawet przetrwać
Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, przekonywała, że szukanie niestandardowych rozwiązań organizacyjnych i stosowanie nowych technologii zawsze było i pozostanie warunkiem przetrwania i budowania potencjału każdego biznesu. Bez innowacji nie da się utrzymać na konkurencyjnym rynku, uzyskać przewagi, która warunkuje zamówienia na produkty...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta