Korzyść dla mieszkańców a dla firmy zysk
Parking albo ogrzewanie szkół. Pomysłów na wspólne przedsięwzięcia gmin z przedsiębiorcami nie brakuje.
Na Mazowszu można podać wiele przykładów partnerstwa publiczno-prywatnego. Nie ma ich jednak setek czy tysięcy jak we Francji czy w Wielkiej Brytanii
Stołeczny ratusz zajmuje się obecnie dwoma umowami PPP. Jedna jest w trakcie realizacji. Chodzi o wymianę wiat przystankowych. Inwestycje od kilku lat realizuje firma AMS.
W wypadku drugiej umowy trwają negocjacje. Miasto chce ją podpisać jeszcze w tym roku.
– Chcemy wybudować dwa ogólnodostępne płatne parkingi podziemne w centrum Warszawy, mianowicie: pod placem Powstańców Warszawy na 300–420 miejsc parkingowych oraz pod placem Trzech Krzyży na 300–460 miejsc parkingowych – tłumaczy Tomasz Kunert ze stołecznego ratusza.
Firma, z którą miasto podpisze umowę, będzie zarządzać parkingami i czerpać z zyski z opłat parkingowych. Miasto nie chce wydać na budowę parkingów ani jednej złotówki.
– Inwestorzy będą oceniani pod kątem okresu obowiązywania koncesji, liczby miejsc parkingowych, liczby lokalizacji parkingowych objętych treścią oferty oraz terminu wykonania przedmiotu koncesji, czyli terminu wybudowania parkingów – mówi Tomasz...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta