Unia społecznej sprawiedliwości
Unia Europejska musi mieć bardziej prospołeczny wymiar. Skala wyzwań jest ogromna – choć gospodarka rośnie, a bezrobocie maleje, to już teraz liczba Europejczyków w wieku powyżej 65 lat przekracza liczbę dzieci poniżej 14. roku życia – piszą przewodniczący Komisji Europejskiej i premier Szwecji.
W piątek 17 listopada 2017 r. w Göteborgu odbędzie się Szczyt Społeczny na rzecz Sprawiedliwego Zatrudnienia i Wzrostu Gospodarczego. To pierwsze takie wydarzenie od 20 lat. Szczyt zgromadzi szefów państw lub rządów z państw członkowskich UE, przywódców instytucji unijnych, a także partnerów społecznych i przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego. Jako jego gospodarze od dawna zabiegamy o to, aby Unia Europejska kładła większy nacisk na poprawę warunków życia i pracy naszych obywateli.
W ostatniej dekadzie Europa zmagała się z wieloma wyzwaniami. Kryzys finansowy mocno uderzył w nasze gospodarki, naruszając jednocześnie tkankę społeczną. Byliśmy świadkami narastania w społeczeństwach obaw i nieufności, co torowało drogę ksenofobii i populizmowi. Jednocześnie nasza codzienna rzeczywistość i świat pracy zmieniają się pod wpływem digitalizacji i globalizacji, a także nowych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta