Dotacja na wymianę pieca bez PIT-8C
Dofinansowanie przez gminę zakupu kotłów nowej generacji przez mieszkańców jest dla nich przychodem z innych źródeł, ale korzystającym ze zwolnienia. Samorząd nie musi więc informować skarbówki o wypłaconych na ten cel kwotach.
Gmina zamierza ograniczyć poziom niskiej emisji poprzez wymianę źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych na kotły nowej generacji a także na pompy ciepła. Środki na finansowanie tego zadania pochodzą z pożyczki udzielonej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i będą stanowić przychody gminy. Gmina będzie wypłacać dofinansowanie kosztów wymiany kotła c.o. na podstawie umowy na dofinansowanie zadania, zawartej pomiędzy gminą a właścicielem budynku – osobą fizyczną, będącą beneficjentem końcowym i właścicielem kotła c.o. po zrealizowaniu inwestycji. Umowa określa szczegółowe warunki wymiany kotła oraz sposób rozliczenia dofinansowania przyznanego osobie fizycznej. Beneficjent końcowy jest zobowiązany dostarczyć fakturę imienną, potwierdzającą wymianę kotła. Poza tym jest on zobowiązany do poniesienia następujących kosztów własnych: 40 proc. kwoty netto, całość VAT oraz nadwyżki kwoty ponad 10 000 zł (ponieważ maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 60 proc. kwoty netto inwestycji, nie więcej niż 10 000 zł). Dotacja na dofinansowanie wymiany nie jest...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta