Grubi protestują przeciwko dyskryminacji
NADWAGA
Kongres w Hamburgu
Grubi protestują przeciwko dyskryminacji
KRYSTYNA GRZYBOWSKA
Z BONN
Każda dieta, a próbowałam ich już niezliczoną ilość, prowadziła do tego, że byłam jeszcze grubsza -- stwierdziła Ushi Jahn, która przy wzroście 165 centymetrów waży 70 kilo i nosi odzież o rozmiarze 42. Nie tylko ona, wiele kobiet na całym świecie ma za sobą gorzkie doświadczenia z odchudzaniem się. Przed rokiem pięciuset niemieckich grubasów obojga płci założyło organizację wyższej użyteczności publicznej "Dicke e. V", czyli po polsku Stowarzyszenie Grubych. W marcu odbył się w Hamburgu I Ogólnoniemiecki Kongres Grubych.
Obrady otworzył ważący 100 kilo i niewielkiego raczej wzrostu popularny satyryk i autor humoresek Gabriel Laub, znany z tego, że lubi zjeść dobrze oraz obficie i tego nie ukrywa. Gabriel Laub do swojego obfitego brzucha ma stosunek pozytywny. Wystąpił już raz w obronie otyłych na forum publicznym, napisał i wydał książkę satyryczną "Powstanie grubych". Książka opowiada o tym, jak grubi mający dość prześladowań społecznych zorganizowali się jako klasa wokół haseł nowej ideologii nazwanej masizmem (od słowa masa) i przejęli władzę zabierając się oczywiście do prześladowania chudych. Skoro już o Laubie mowa -- ten znakomity satyryk i jeden z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta