Wypadki pod nadzorem
mswia | Szef SOP sprawdzi, co robił jego funkcjonariusz przed lub po pracy. izabela kacprzak
Komendant Służby Ochrony Państwa chce wiedzieć o wszystkich wypadkach swoich funkcjonariuszy, nawet jeśli nie byli już oni na służbie, a wypadki wydarzyły się w drodze do pracy lub z niej. Dlaczego? Bo może uznać, że był to wypadek w służbie. To przywilej mundurowych z lat 70., który innym formacjom zniesiono w 2014 r. Dlaczego przywrócono je w SOP? – W mojej ocenie, by kontrolować funkcjonariuszy – ocenia były funkcjonariusz BOR.
Obowiązek powiadomienia komendanta SOP przez funkcjonariusza, który uległ wypadkowi, wprowadzono do nowej ustawy o Służbie Ochrony Państwa, która powstała po zlikwidowaniu Biura Ochrony Rządu w lutym tego roku. Każdy funkcjonariusz nowej Służby, który miał wypadek w drodze do pracy lub po pracy, musi natychmiast zgłosić sprawę przełożonemu, a ten zobowiązany jest wszcząć niezwłocznie postępowanie powypadkowe. To komisja SOP ustali, czy zdarzenie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta