Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy będą szukać też górników

12 czerwca 2018 | Ekonomia

rynek pracy| Tej jesieni nie powinno w Polsce zabraknąć ofert pracy. Najwięcej chęci do wzrostu zatrudnienia widać w przemyśle, budownictwie i... w kopalniach. Anita Błaszczak

Przyrostu liczby nowych miejsc pracy można się spodziewać tej jesieni we wszystkich 10 sektorach objętym badaniem firmy usług HR, ManpowerGroup, w którym uczestniczyło 750 różnej wielkości pracodawców z całego kraju. W każdej branży i w każdym regionie kraju zdecydowanie więcej firm planuje zwiększać zatrudnienie niż je ograniczać.

W rezultacie prognoza netto zatrudnienia na III kwartał sięga po korekcie sezonowej 13 pkt proc. co jest najlepszym wynikiem od ośmiu lat i oznacza ponaddwukrotny wzrost w porównaniu z planami na jesień 2017 (6 pkt proc).

– Z każdym kwartałem obserwujemy coraz bardziej optymistyczne prognozy zatrudnienia deklarowane przez polskich pracodawców – komentuje Iwona Janas, dyrektor generalna ManpowerGroup w Polsce. Według niej, to efekt coraz większej stabilizacji rynku pracy, której sprzyja szybkie tempo rozwoju gospodarki i płynące z niej dobre dane makroekonomiczne.

Pęd dużych firm

Jak wynika z badania ManpowerGroup, w III kw. tego roku najłatwiej będzie o pracę w dużych firmach liczących powyżej 250 pracowników- tam prognoza netto zatrudnienia po korekcie sezonowej sięga 26 pkt. proc., czyli ponad pięciokrotnie więcej niż w małych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej" na miesiąc z rabatem 50%!

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11074

Wydanie: 11074

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament