Z sądem może się rozliczyć pełnomocnik strony
Opłatę sądową odwołujący powinien wnieść w ustawowym terminie i formie. Może jej dokonać inna osoba, pod warunkiem, że można ją uznać za pełnomocnika strony.
- Jako prezes zarządu spółki zostałem obciążony przez ZUS składkami. Sąd okręgowy nie uznał odwołania (moim zdaniem niesłusznie), więc złożyłem apelację od wyroku. Problem w tym, że opłaty od tej apelacji nie wysłałem ja, lecz mój syn ze swojego prywatnego konta. Obawiam się, że sąd może nie uznać apelacji z powodu tej opłaty. Czy słusznie? – pyta czytelnik.
Nie.
Nie ma ryzyka, że sąd automatycznie odrzuci apelację z tej przyczyny. Z dużym prawdopodobieństwem wystosuje do syna czytelnika wezwanie o przedłożenie pełnomocnictwa udzielonego przez ojca obciążonego długami składkowymi za spółkę. W ten sposób można naprawić to uchybienie. Wskazane jest przy tym poinformowanie sądu o ww. okoliczności, aby mógł podjąć stosowne czynności procesowe.
Koszty sądowe
Aby ustosunkować się merytorycznie do opisanego problemu, należy odnieść się do regulacji ustawy z 28...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta