Zmiana rodzaju zabudowy nie mogła być uznana za błąd pisarski
Sprostowanie decyzji administracyjnej nie może prowadzić do innego rozstrzygnięcia.
Po otrzymaniu zawiadomienia sądu rejonowego o ujawnionych nieprawidłowościach w postępowaniach, dotyczących legalizacji obiektów gospodarczych na obszarze, przeznaczonym pod zabudowę jednorodzinną, kujawsko-pomorski wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego w Bydgoszczy wszczął z urzędu dwa postępowania administracyjne. Oba dotyczyły decyzji sprzed 20 lat, których skutki trwają do chwili obecnej. Mówiąc w skrócie, do zabudowy, dopuszczonej do użytkowania jako obiekt garażowo-magazynowy, dopisano na wniosek inwestora lakiernię proszkową, której pierwotnie nie było w decyzji. Potraktowano to jako sprostowanie oczywistej omyłki.
Omyłka musi być oczywista
W 1994 r. prezydent Bydgoszczy udzielił pozwolenia na użytkowanie zabudowy garażowo-magazynowej. Po dwóch latach inwestor zwrócił się do prezydenta miasta o sprostowanie wspomnianej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta