Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Piesi bez szans z rowerami

24 lipca 2018 | Kraj | Grażyna Zawadka
W 2017 r. na drogach zginęło 220 rowerzystów w 4,2 tys. wypadków. Przyczynili się do 1,5 tys. wypadków, w których zginęło 119 osób.
autor zdjęcia: Piotr Nowak
źródło: Fotorzepa
W 2017 r. na drogach zginęło 220 rowerzystów w 4,2 tys. wypadków. Przyczynili się do 1,5 tys. wypadków, w których zginęło 119 osób.

Luka w przepisach utrudnia policji ściganie popełniających wykroczenia rowerzystów.

Rozpędzają przechodniów, z impetem wjeżdżają na przejścia i agresją reagują na zwrócenie uwagi – to niektóre z przewinień cyklistów.

Jak się okazuje, gdy złamią przepisy, policja nierzadko ma trudność z ich ściganiem. Powód? Dysponuje tylko personaliami i numerem telefonu komórkowego rowerzysty, bo w przypadku wykroczeń operatorzy telefoniczni nie podają adresu zamieszkania.

– Rzeczywiście jest z tym problem, chociaż staramy się innymi sposobami ustalić sprawcę – mówi „Rzeczpospolitej" Paweł Przestrzelski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Ciemna strona

Tłok w miastach sprawia, że rowery, w tym miejskie, zyskują na popularności. Jednak pozytywne zjawisko ma swoją ciemną stronę – przybywa cyklistów jeżdżących tak, jakby tylko oni byli na drodze.

Skargi na nich wpływają na policyjne skrzynki „stop agresji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11110

Wydanie: 11110

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament