Miałem sprzedać Niemcowi?
Za rok albo za dwa moda na wąsy wróci. Ten typ drwala to jest upierdliwe dla posiadacza wybitnej brody. Ile można o brodę dbać? A wąsy wrócą. Modne będą takie jak moje: zakręcane, lekkie, swobodne - mówi Marek Jakubiak, biznesmen, poseł Kukiz'15.
Plus Minus: Ten pana wąs to nie jest zbyt posłuszny.
Połowa mojej twarzy to jest wąs do góry, a połowa – wąs do dołu. Człowiek jest po prostu asymetryczny.
I ten na dole nie chce się zakręcić?
No nie chce. Prawy idzie na smutek, a lewy na wesoło.
Czyli bardziej do twarzy panu z lewicą. Potraktujemy to jako oświadczenie polityczne.
Ale jak pan na mnie patrzy, to widzi pan zakręconą prawicę. Natomiast problem z wąsem jest autentyczny. On schodzi w dół. Ciągle go kręcę do góry, ale on nie chce się poddać.
I tak od lat.
Noszę wąsy, od kiedy mi urosły. W latach 70. były modne, oznaczały męskość. Kombinować zacząłem z nimi już w szkole średniej. Niestety, mam rzadki zarost, więc trochę się męczyłem. Od tamtej pory tylko raz dałem je sobie zgolić.
Co się stało?
Za namową małżonki. To było w Ciechanowie ponad dziesięć lat temu. Przyszedłem do pracy i cisza się zrobiła. Następnego dnia kadrowa w imieniu pracowników przyszła i poprosiła o wąsy. Załoga tak chciała.
Nie był pan poważnym szefem bez wąsa.
Nie mam górnej wargi i źle wyglądam bez wąsów.
Historia polskiego wąsa jest barwna: Piłsudski, Wałęsa...
Wszyscy od Chrobrego.
Czyli to synonim...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta