Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Granice pomysłowości teologów

11 sierpnia 2018 | Plus Minus | Tomasz P. Terlikowski

Obserwowanie sporu między zwolennikami a przeciwnikami rewolucji (spór dotyczy nawet tego, czy jest ona duszpasterska czy doktrynalna) papieża Franciszka jest zajęciem naprawdę fascynującym.

W jej trakcie wychodzą bowiem na jaw głębokie założenia filozoficzne i doktrynalne, które stoją za wygłaszanymi i spłaszczanymi później przez media opiniami na temat nie tylko tego pontyfikatu, ale i jego zwolenników/przeciwników. Dyskusja, która obecnie się toczy, nie dotyczy bowiem stosunku do samego papieża, pytania o to, czy jest on charyzmatyczny czy też nie i jakie ma cechy osobowości. Wszystko to są bowiem kwestie drugorzędne. Tak, właśnie tak, drugorzędne, bowiem w przypadku urzędu papieskiego cechy charakteru i charyzma, bądź jej brak, nie mają najmniejszego znaczenia. Tak naprawdę liczy się zupełnie co innego.

Doskonale pokazuje to ostatni wywiad dla Vatican News arcybiskupa Rino Fisichelliego, przewodniczącego Papieskiej Rady ds....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11126

Wydanie: 11126

Zamów abonament