Nowy współwłaściciel nieruchomości nie może żądać uchylenia zezwolenia na sprzedaż alkoholu
Zasadą jest trwałość ostatecznej decyzji. Uchylenie lub zmiana takiej decyzji, stwierdzenie jej nieważności bądź wznowienie postępowania może nastąpić tylko w przypadkach wskazanych w przepisach.
W budynku wielorodzinnym znajduje się punkt sprzedaży alkoholu. Osoba, która stała się współwłaścicielem tego budynku już po wydaniu przez wójta zezwolenia na sprzedaż alkoholu, chce doprowadzić do wznowienia postępowania w sprawie tego zezwolenia, gdyż wydano je bez jej zgody. Czy jest to podstawa do wznowienia postępowania?
Nie.
Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (dalej u.w.t.) detaliczna sprzedaż napojów alkoholowych wymaga zezwolenia wójta (burmistrza, prezydenta miasta), właściwego ze względu na lokalizację punktu sprzedaży. Zezwolenie wydaje się na podstawie wniosku...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta