Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odnawianie zasobów to konieczność

25 października 2018 | Ekonomia | Michał Niewiadomski
Od 2003 r. dyrektor generalny w Veolia Eau, spółce dedykowanej wodzie w ramach grupy Veolia Environnement. Od 2009 r. dyrektor generalny Veolii, a od 2010 r. jest również prezesem zarządu tej spółki.
źródło: materiały prasowe
Od 2003 r. dyrektor generalny w Veolia Eau, spółce dedykowanej wodzie w ramach grupy Veolia Environnement. Od 2009 r. dyrektor generalny Veolii, a od 2010 r. jest również prezesem zarządu tej spółki.

Antoine Frérot | Woda jest zbyt cennym surowcem, aby wykorzystywać ją tylko jeden raz. Ścieki muszą przestać być odpadem, a stać się zasobem – mówi prezes i dyrektor generalny Veolii.

 

Rz: Obecnie mamy 41 megamiast liczących ponad 10 mln ludzi, ile takich miast powstanie do 2048 r.? Jak szybko będą one powstawać i na jakich kontynentach?

Antoine Frérot: Obecnie na ziemi mieszka 6 do 7 mld osób, z czego 3 mld w miastach. W 2048 r. na ziemi będzie mieszkało 9 do 10 mld osób, z czego 6 mld będzie żyło w miastach, co jest dwukrotnie większą liczbą niż jest obecnie. Prawdopodobnie będzie dwa razy więcej miast powyżej 10 mln osób. Myślę, że ten przyrost będzie miał głównie miejsce tam, gdzie wzrost gospodarczy i demograficzny będzie najsilniejszy. Czyli w Afryce, Ameryce Łacińskiej, Azji Południowej. Wydaje się, że to tam powstanie najwięcej miast w perspektywie 2048 r.

George W. Bush w 2002 r. zapytał przywódcę Chin, o czym myśli, gdy kładzie się spać. Ten wskazał, że jego największym zmartwieniem jest to, jak zapewnić pracę, wyżywienie i miejsce do życia dla osób, które przyjeżdżają do miast ze wsi. Zatrzymajmy się przy tej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11189

Wydanie: 11189

Spis treści
Zamów abonament