Wędrowanie w stronę Schulza
Artysta | Bruno Schulz to jeden z najbardziej oryginalnych twórców polskiej i europejskiej kultury XX wieku, a jednocześnie jeden z najbardziej niedocenionych artystów.
Uznawany jest za bliskiego krewnego Franza Kafki, lecz w przeciwieństwie do czeskiego pisarza zdecydowanie mniej spopularyzowany. O sile oddziaływania tej niezwykłej osobowości, artystycznej klasie talentu świadczy fakt, że twórczość plastyczna i pisarska zamordowanego w 1942 roku Schulza staje się odkryciem, a potem źródłem inspiracji dla kolejnych pokoleń malarzy, filmowców, fotografów i pisarzy niemal całego świata. Twórców tak różnych, jak Tadeusz Kantor, Volker Schlöndorff, Günter Grass czy Pedro Almodóvar. Projekt „Bruno Schulz artysta nienazwany" Fundacji Republika Marzeń ma przede wszystkim uświadomić polskim odbiorcom klasę talentu tej niezwykłej i właściwie prawie nieznanej postaci. Zwrócić uwagę na wciąż niedoceniany w Polsce fenomen zjawiska, jakim jest Bruno Schulz. Projekt „Bruno Schulz artysta nienazwany" realizowany jest w tym roku w Nowym Sączu, Płocku i Toruniu, prezentuje schulzowskie inspiracje w dziełach wybitnych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta