Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pewne rzeczy są jasne

04 stycznia 2020 | Plus Minus | Piotr Witwicki
autor zdjęcia: Darek Golik
źródło: Fotorzepa

Trwa ofensywa ruchu LGBT i trzeba się jej przeciwstawić. 
W PiS przyjęli strategię, że będą udawać tolerancyjnych i czekać, aż ta fala minie. To może nas doprowadzić do sytuacji, 
którą mamy na Zachodzie. Reprezentanci tych ideologii seksualnych wejdą normalnym ludziom na głowę i ich zaszczują - mówi Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji.

Plus Minus: Jak prawybory?

Czekamy na 18 stycznia, wtedy będzie zjazd elektorów z całego kraju. Wcześniej mamy kolejne dwa weekendy prawyborcze – zagłosuje w nich osiem województw, które jeszcze nie wyłoniły swoich elektorów.

To trochę ironiczne, że formacja, która ma ludzi sprzeciwiających się demokracji, ma również najbardziej demokratyczny sposób wyłaniania kandydatów na prezydenta.

Moim zdaniem to logiczne, podchodzimy do takich spraw pragmatycznie. Z tych samym przyczyn, dla których krytykujemy demokrację liberalną, nie mamy problemu, by posłużyć się procedurą wyborczą, gdy jest to potrzebne i uzasadnione.

A co z demokracją w Polsce?

Myślę, że głosy z Zachodu, które mówią o jej upadku, są mocno przesadzone. Demokracja funkcjonuje, ale ma swoje poważne wady: dysproporcje w finansowaniu różnych środowisk i możliwości komunikowania się ze społeczeństwem. To stawia pod znakiem zapytania sprawiedliwość kolejnych wyborów. Jest to system zaprogramowany na sukces określonych sił.

Janusz Korwin-Mikke mówi, że demokracja to najgłupszy system na świecie.

Naszym celem powinna być próba zbudowania czegoś lepszego. Powinniśmy być otwarci na rozważania o reformie konstytucyjnej i szukanie formy ustrojowej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11549

Wydanie: 11549

Zamów abonament