Znad Wisły do światowej kardiologii
Nie brak w Polsce firm, których wynalazki podbijają cały świat: wspierają pracę medyków i ratują ludzkie życie. KATARZYNA KUCHARCZYK
Choroby sercowo-naczyniowe są najczęstszą przyczyną zgonów na świecie. Eksperci prognozują, że globalny rynek leczenia schorzeń układu krążenia w 2022 roku osiągnie wartość prawie 147 mld dolarów.
Z powodu starzenia się społeczeństwa popyt na kardiologiczne usługi medyczne będzie rósł. W samej tylko Unii Europejskiej mieszka łącznie około 512 mln osób, z czego odsetek Europejczyków w wieku powyżej 65. roku życia przekracza już 17 proc.
Wynalazki pod lupą
Globalnym trendem w medycynie są zabiegi małoinwazyjne. Tendencje te wyraźnie obserwujemy również w kardiologii i kardiochirurgii. – Technologie medyczne rozwijane przez nas bardzo dobrze wpisują się w ten światowy trend. Naszym celem jest tworzenie małoinwazyjnych, skutecznych, bezpiecznych oraz przyjaznych lekarzom i pacjentom rozwiązań. Pracujemy m.in. nad zestawem elektrod do minimalnie inwazyjnych zabiegów elektrofizjologicznych bez wykorzystywania szkodliwego promieniowania RTG – opowiada Sanjeev...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta