Koniec prowizorki
Przyszedł czas na porządkowanie pracy poza biurem. Rząd ulepsza regulacje, a firmy szybko rozbudowują ofertę wsparcia dla zdalnych pracowników. ANITA BŁASZCZAK
– Wydajność moich ludzi wzrosła ostatnio średnio o 50 proc. – ocenia Mateusz, kierownik zespołu w jednej ze spółek IT, który za pomocą metodyki Scrum zarządza zdalnie siedmioosobowym zespołem programistów i analityków. W czasie pandemii wszyscy przeszli na pracę z domu, która wcześniej była w firmie benefitem ograniczonym do dwóch dni w tygodniu. Mateusz jest przekonany, że w przyszłości, gdy pandemia minie, zdalnej pracy w jego firmie przybędzie.
Dodatkową zachętą mogą być przewidziane w ramach tarczy antykryzysowej 4.0 regulacje, które precyzują warunki wykonywania pracy poza biurem. Przewidują one m.in. że będzie można polecić zdalną pracę, jeśli pracownik ma odpowiednie umiejętności, możliwości techniczne i lokalowe do jej wykonywania, zdalny pracownik zaś będzie mógł korzystać z własnego sprzętu.
Domowe biuro, firmowy sprzęt
Rozwojowi zdalnej pracy powinno też sprzyjać pozytywne na ogół nastawienie pracowników, którzy w czasie pandemii zostali skierowani do pracy z domu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta