Młodzież korzysta z okazji

08 czerwca 2020 | Sport | Stefan Szczepłek
Jakub Kamiński (Lech - z prawej) mija Sasę Ziveca (Zagłębie)
źródło: reporter

Na boiskach widzimy coraz więcej młodych Polaków. Bramkę dla Lecha w meczu z Zagłębiem strzelił Jakub Kamiński, który dzień wcześniej skończył 18 lat, a nie jest on jedynym nastolatkiem wyróżniającym się w lidze.

Lech przegrał przed tygodniem z Legią, ale mecz był dobry i wyrównany. Tym razem Lech pojechał do Lubina, gdzie czekało Zagłębie, pełne optymizmu po wyjazdowym zwycięstwie nad Pogonią aż 3:0. Do przerwy gospodarze strzelili trzy bramki, a w drugiej połowie już żadnej. Identycznie jak w Szczecinie.

Jeśli ktoś myślał po pierwszej kolejce, że Zagłębie jest jednym z tych niewielu klubów, które potrafiły w szczególnych warunkach przygotować się do sezonu, to szybko musiał zmienić zdanie. Mimo że gospodarze prowadzili już 3:1, w drugiej połowie to Lech rządził na boisku i doprowadził do remisu.

Bardzo ładna bramka Jakuba Kamińskiego to symbol zmian. 18-latek przyjął piłkę, zrobił zwód, po którym obrońca odsłonił mu bramkę, i trafił dokładnie tam, gdzie chciał. Zrobił to wszystko w polu karnym, jak doświadczony zawodowiec, a nie jak chłopak o trzęsących się nogach, który dopiero wchodzi do drużyny.

Kamiński urodził się w Rudzie Śląskiej 5 czerwca 2002 roku, dzień po meczu Polska – Korea na mundialu w...

Wydanie: 11679