Tarcza antykryzysowa: prawnicy z odsieczą
Miarą skuteczności prawnika jest efekt jego pracy w postaci zmiany treści lub znaczenia przepisu. W tej dziedzinie kancelarie mają się czym pochwalić. WOJCIECH TUMIDALSKI
Kategoria „Zaangażowanie w tworzenie legislacyjnych rozwiązań antykryzysowych" okazała się najbardziej elitarna. Kapituła przyznała tu 12 równorzędnych wyróżnień. Było o nie najtrudniej, bo grupa prawników mających realny wpływ na decyzje zapadające z udziałem czynnika politycznego siłą rzeczy nie może być duża. Nie wszystko też zależy od prawnika – to klient przychodzi ze sprawą, a rzeczą jurysty jest jak najlepiej mu doradzić.
A jednak kancelarie uczestniczące w rankingu miały się czym pochwalić, choć oczywiście zakres ich działalności wyznaczało zlecenie klienta. Jednym wystarczyło przygotowanie pisma do ministerstwa, w którym wskazano problemy przedsiębiorcy, wynikłe np. z niewłaściwej praktyki stosowania tarczy antykryzysowej. A w innych klient oczekiwał, że kancelaria wesprze go w staraniach o odpowiednie ukształtowanie prawa, nad którym pracowały władze. Wielu zaangażowało się też w opracowanie propozycji zmian legislacyjnych, jakie przygotowywały dla strony rządowej rozliczne organizacje przedsiębiorców.
Wygrali duzi i mali
Na rzecz jednego z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta