Świadka wystarczy poinformować o prawie do odmowy złożenia zeznań
Istotnym wymogiem przeprowadzenia dowodu z zeznań świadka jest uzyskanie przez niego informacji o możliwości skorzystania z prawa odmowy zeznań, przysługującego z racji bliskiego pokrewieństwa.
Ojciec, współwłaściciel lokalu mieszkalnego, zwrócił się do burmistrza miasta z wnioskiem o wymeldowanie z pobytu stałego w tym lokalu swojego syna. W uzasadnieniu wniosku podniósł, że syn dobrowolnie i trwale opuścił miejsce stałego pobytu. Po przeprowadzeniu postępowania dowodowego w sprawie, burmistrz doszedł do wniosku, że twierdzenia ojca nie odzwierciedlają stanu faktycznego i wydał decyzję, w której odmówił wymeldowania syna.
Opuszczenie lokalu trwałe i dobrowolne
Niezadowolony z rozstrzygnięcia ojciec odwołał się do wojewody. Jednak organ II instancji podzielił ustalenia faktyczne poczynione przez burmistrza i utrzymał w mocy jego decyzję. Wojewoda przypomniał, że do wymeldowania konieczne jest faktyczne opuszczenie przez wymeldowywaną osobę miejsca stałego pobytu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta