Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie martw się o pieniądze, rób coś dla innych

28 lipca 2020 | Ranking Kancelarii | Dorota Gajos-Kaniewska
Prawnicy  Kancelarii Prawnej GESSEL zaangażowani w działalność pro bono
źródło: materiały prasowe
Prawnicy Kancelarii Prawnej GESSEL zaangażowani w działalność pro bono
Zespół Kancelarii Lech Obara i Współpracownicy
źródło: materiały prasowe
Zespół Kancelarii Lech Obara i Współpracownicy

Pomagają młodym ludziom w kryzysie, wspierają Ośrodek KARTA i polską sztukę współczesną – Kancelaria Gessel została w tym roku nagrodzona w konkursie Prawnik Pro Bono. Jej poważnym konkurentem okazała się olsztyńska kancelaria Lecha Obary, znana m.in. z pomocy dla pracowników sieci handlowych oraz walki z fałszowaniem polskiej historii. DOROTA GAJOS-KANIEWSKA

Te dwie kancelarie wybrała spośród kilkudziesięciu zgłoszeń kapituła konkursu, w której skład wchodzi przedstawiciel Centrum Pro Bono przy Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych oraz dwoje przedstawicieli redakcji „Rzeczpospolitej". Czym nas ujęli nagrodzeni prawnicy?

Bezdomni i sztuka

– Nie mamy spisanej polityki pro bono, nie przyznajemy naszym pracownikom „regulaminowych" punktów ani nagród za takie zaangażowanie – przyznaje Marcin Macieszczak, wspólnik zarządzający w Kancelarii Gessel, radca prawny. – Wychodzimy z założenia, że jeśli ktoś naprawdę chce pomagać, to zrobi to z własnej inicjatywy. Staramy się jednak docenić i pielęgnować zaangażowanie naszych prawników w tym obszarze.

Od pracowników Kancelarii wyszła inicjatywa pomocy Fundacji Po Drugie. Prawniczki Maria Dudzińska, Joanna Kisielińska-Garncarek oraz Barbara Tomczyk doradzają podopiecznym Fundacji nieprzerwanie od 2017 r. Pomoc skierowana jest do młodych osób (18–25 lat) w kryzysie: bezdomnych, dotkniętych przemocą, uzależnionych, zadłużonych. Prawnikom Gessel udało się pomóc m.in. wychowance domu dziecka w odzyskaniu władzy rodzicielskiej, przeprowadzić upadłość konsumencką, zamienić karę pozbawienia wolności na dozór elektroniczny, uregulować kontakty młodej matki z jej małoletnią córką czy też sprawnie przeprowadzić sprawy rozwodowe...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11721

Wydanie: 11721

Spis treści

Komunikaty

Ranking Kancelarii Prawniczych

Nieprzypisane

Zamów abonament