Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czas na najem instytucjonalny lokali

16 października 2020 | Nieruchomości w Ekonomii | Adam Roguski
źródło: materiały prasowe

Grupa jest liderem zarządzania mieszkaniami w Niemczech i Holandii, priorytetem jest rozwój nad Wisłą – mówią Agnieszka Nowak i Łukasz Mazurczak, dyrektorzy zarządzający MVGM w Polsce.

MVGM weszło do Polski pod koniec 2019 r., przejmując od JLL biznes zarządzania nieruchomościami komercyjnymi. Z powodu pandemii biura opustoszały, choć minęło kilka miesięcy od lockdownu, wciąż spora część ludzi pracuje w domach. Jak to wygląda w przypadku zarządzanego przez was w Polsce portfela? Na początku czerwca szacowaliście, że do budynków wróciło 15 proc. pracowników.

Łukasz Mazurczak: Od przełomu maja i czerwca obserwujemy stopniowy wzrost liczby pracowników powracających do zarządzanych przez nas biurowców. Patrząc na aktualną sytuację epidemiczną, trudno jest prognozować, czy ten trend utrzyma się także późną jesienią i zimą.

Obecnie w budynkach z naszego portfela pracuje około 25 proc. pracowników. W rozmowach z nami najemcy podkreślają, że główną motywacją stojącą za powrotem jest rosnące zmęczenie pracą z domu – niekończące się spotkania online, rozmowy telefoniczne i przymusowa izolacja nie tyle wpływa na naszą motywację do pracy, co zwiększa poziom frustracji. Pandemia dobitnie pokazała, że jesteśmy istotami społecznymi, a praca w grupie, spontaniczne interakcje czy zwykła kawa wypita z kolegami z zespołu w firmowej kuchni pozytywnie napędzają do pracy i zwiększają naszą satysfakcję i wydajność.

Zachowanie odpowiedniego poziomu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 11789

Wydanie: 11789

Spis treści

Biznes

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament