Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Praworządność z utrudnionym dostępem

30 października 2020 | Opinie | Jarosław Myjak

Jesteśmy blisko sowieckiej definicji mediów państwowych. Z podobnym sposobem ujawniania „wrogów ludu" i upokarzaniem ich najbliższych – pisze adwokat.

10 października br. 20-letnia Marysia Giertych cytowała na Twitterze wezwanie papieża Franciszka do „chrześcijan i ludzi dobrej woli o poszanowanie godności ludzkiej osób pozbawionych wolności". Pięć dni później została zmuszona do walki w mediach społecznościowych o godność rodziny i zatrzymanego ojca.

Tego samego dnia, w Gdyni, Aleksander, sportowiec, syn Ryszarda Krauzego, miał zaatakować reportera w obronie godności rodziców poniżanych natręctwem TVP. Przeszukiwanie całego domu filmowano z zewnątrz, przez okna, relacjonując na bieżąco wydarzenia, w tym wyprowadzenie ojca rodziny pod strażą.

Medialne pohańbienie

Gdyby prawdą było, że TVP uprzedzona przez tajne służby pojawiła się w Gdyni równocześnie z CBA, to ta koordynacja policyjno-telewizyjna świadczyłaby o przyjęciu metod zza Buga. Starsi pamiętają „oprawę" medialną zatrzymań Barbary Blidy czy opozycjonistów w PRL. Marek Hłasko wspominał: „Stefan Martyka prowadził w Polskim Radiu audycję »Fala 49«. Bydlę to włączało się w czasie muzyki tanecznej, mówiąc: »Tu Fala 49, tu Fala 49. Włączamy się«....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11801

Wydanie: 11801

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament