Wirus przyspieszył rewolucję w HR
Choć zdalna praca, komunikacja czy rekrutacja online nie są nowym zjawiskiem, to dopiero w czasie pandemii rozwinęły się na masową skalę. ANITA BŁASZCZAK
O ile według danych Eurostatu w ubiegłym roku co siódmy polski pracownik (14,4 proc.) pracował z domu, i to najczęściej sporadycznie, o tyle tegoroczne badania wskazują, że pandemia kilkukrotnie zwiększyła tę grupę. Jak niedawno podał GUS, co czwarty pracujący Polak w związku z pandemią przeszedł na zdalną pracę a zawodach nierobotniczych ten odsetek sięgnął 39 proc.
Przeprowadzone latem br. badanie Koalicji Bezpieczni w Pracy wykazało, że 62 proc. pracujących Polaków zdobyło w związku z Covid-19 praktykę w zdalnej pracy. Oferuje ją już dwie trzecie firm.
Skok w cyfryzację
Masowe wprowadzenie zdalnej pracy przełożyło się na rozpowszechnienie narzędzi i systemów do zdalnej komunikacji, e-rekrutacji i do wirtualnej motywacji pracowników. Rewolucję przyniosła nie tylko skala, ale i tempo wymuszonych zmian. W ciągu kilku tygodni udział zdalnych pracowników w Polsce i na świecie wzrósł skokowo,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta