Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pomoc dla biznesu z tarczy 2.0

22 stycznia 2021 | Biznes w czasie pandemii | Teresa Siudem

Rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie z tarczy finansowej 2.0 dla mikro, małych i średnich firm. Mogą je składać przedsiębiorcy z 45 branż najbardziej poszkodowanych w wyniku drugiej fali pandemii. TERESA SIUDEM

 

O wsparcie z Polskiego Funduszu Rozwoju (tarcza antykryzysowa 2.0) mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą wnioskować do 28 lutego br. Ich wnioski mają być rozpatrywane w ciągu 24 godzin, a pieniądze trafić na firmowe konta w ciągu dwóch dni od ich złożenia. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski za pośrednictwem bankowości elektronicznej w 17 komercyjnych bankach i w większości spółdzielczych.

Warunki wsparcia...

Z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy wpisani do CEIDG albo KRS, prowadzący działalność na dzień 31 grudnia 2019 r. oraz na dzień złożenia wniosku. Nie mogą być w stanie likwidacji, upadłości, restrukturyzacji i mieć zaległości w opłacaniu podatków i składek na ubezpieczenie społeczne w co najmniej jednej z trzech dat: 31 grudnia 2019 r. lub 31 grudnia 2020 r. lub w dniu składania wniosku. Ponadto przedsiębiorca musi posiadać odpowiedni kod PKD (jeden z 45 – lista na www.pfrsa.pl) ujawniony w CEIDG albo KRS jednocześnie w trzech datach: 31 grudnia 2019 r., 1 listopada 2020 r. i w dniu składania wniosku. Trzeba też wykazać spadek obrotów minimum 30 proc. w okresach: od 1 kwietnia do 31 grudnia 2020 r., albo od 1 października do 31 grudnia 2020 r. w porównaniu do analogicznych okresów w 2019 roku.

O subwencje mogą ubiegać się mikrofirmy, czyli te, które zatrudniały...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11868

Wydanie: 11868

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament